Význam dobrého rozpoložení

V obchodování nám nestačí pouze motivace a touha být úspěšný. Měli bychom se zaměřit na celkový dojem, který máme z obchodování.

Člověk v dobré psychické pohodě má často:

  • Dobrou náladu (štěstí).
  • Pozitivní očekávání (optimismus).
  • Dobrý fyzický stav (energie).
  • Pozitivní hodnocení sebe sama i života (naplnění).
  • Dobré vztahy s okolím (láska).

Je jasné, že nikdo tyto emoce necítí neustále. Závisí to především na tom, jak se člověku podaří sladit svou osobnost s pracovním a společenským životem. Pokud se stále nemůžete dočkat pozitivních prožitků, může jít o formu deprese – dystymie. Taktéž chorobná úzkost může zabraňovat cítit radost a mít spokojený život. Za takových okolností už byste měli vyhledat zkušeného lékaře.

Z předešlých řádku tedy plyne, že nejlépe nám to myslí, když se cítíme dobře. Psychická pohoda tak povzbuzuje efektivní rozhodování. Jako svoji vlastní obchodní trenéři byste měli sledovat v průběhu času své emocionální prožitky. Pro sledování těchto prožitků, si můžete vytvořit test emočních stavů, který si vyplníte na konci obchodního dne. (jak vyhodnotit test se můžete dozvědět v knize)

Nezapomeňte, že není nutné se cítit po každém obchodním dni skvěle. Je důležité zůstat vyrovnaný. Pro názorný a rychlý zpětný přehled si můžete výsledky testů vynášet do grafu.

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

Vaše komentáře: