Když to chcete vzdát

Nejhorší projev strachu, kterému jako obchodníci musíme čelit, je zoufalství. Zoufalství přepadá i ty nejlepší obchodníky. Představte si, že pracujete tvrdě, vidíte něco velice pozitivního, průlom ve vašem obchodování a najednou vás něco smete k zemi. Najednou máte pocit, že se nikam neposouváte.

Říkáte si, k čemu to všechno je a máte chuť to vzdát. Pokud děláte něco, co odpovídá vašemu talentu nebo i dovednostem, měli byste po dvou letech vidět výrazné zlepšení. Postupem času zjistíte, že ztráta odvahy a deprese jsou jen emocionální problémy v těžkých dobách. Deprese je vlastně jen určitý druh potlačení motivace. Pokud očekáváme, že na trzích budeme vydělávat každý den, připravujeme si velké zklamání.

O motivaci a chuť můžeme přijít i vyhořením. Psychologické vyhoření se objeví tehdy, když se cítíme zavaleni svými požadavky. Požadavky jsou větší, než naše možnosti. U obchodníků je to také často životní nevyrovnanost. Nesmíme jen obchodovat. Musíme myslet na rekreaci, společenské vyžití, sport, kreativní činnost nebo duchovní očistu. Nesmíme tyto věci brát jako ztrátu času.

Skvělý způsob, jak dosáhnout psychologické diverzifikace, je mít výrazné životní cíle i mimo obchodování.

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

Vaše komentáře: