Integrita a správné jednání

Sami sebe si nemůže vážit, pokud nevíme, kdo jsme a jaká je naše hodnota. Jsou různé falešné náhražky sebeúcty – uznání okolí nebo velikost účtu.

Pravá sebeúcta vychází z toho, jak známe sami sebe a jak se dokážeme držet svých hodnot – jestli máme vizi, čeho chceme dosáhnout a jak této vizi věříme.

V mnoha oblastech našeho života mnohdy nespatříme plod své práce. To proto, že jsme součástí velkého týmu nebo procesu. Naopak obchodování je jedinečné v tom, že za své výdělky jsme zodpovědní jen my sami a každý den můžeme vidět výsledky naší snahy. Obchodník by měl mít svůj nadhled a svůj obchodní styl. Jestliže chce člověk uspět, je potřeba se vytrvale a oddaně snažit, mít vizi, čím chce být. Musí mít touhu tuto vizi naplnit, ikdyž by bylo pohodlnější se jenom vézt s davem. Toto je skutečný zdroj emocionální odolnosti. Je to velice hluboká hrdost a sebejistota. Sebejistota, že se člověk nevzdá svých cílů ani tehdy, pokud zažije pád a zklamání.

Zamyslete se, co je na obchodování skutečně Vaše. Držte se pak těchto postupů a citů.

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

Vaše komentáře: