Síla odlišnosti

Psychodynamika nás vede k tomu, abychom pro starý scénář napsali nový konec. Musíme vydržet sedět u obchodu a nechat svůj strach volně působit. Dříve bychom to nevydrželi, ale dnes už to dokážeme.

Dotknout se svého hlavního konfliktu a souvisejících emocí, kterým se už dlouho snažíme vyhýbat, je hlavním principem psychodynamického procesu změny. Proces změny má většinou tuto posloupnost:

  • Najdeme si problémové vzorce chování, které opakujeme.
  • Zjistíme si, co nás tyto vzorce stojí a jaké mají důsledky.
  • Ujasníme si, čemu se tímto chováním (těmito vzorci) vyhýbáme.
  • Vytvoříme si zkušenosti během nichž se postavíte čelem tomu, čemu jste se vyhýbali.
  • Opakujeme tyto zkušenosti v odlišných trzích.

Jakmile nějaké obavy prožijete, je dobré je ventilovat. Promluvit o nich s kolegou, zacvičit si a zapsat si je do deníku. Nestačí problém jen vnímat a přemýšlet o něm. Jako svoji trenéři si musíte vytvářet zážitky, které Vám daný problém dokáží překonat. Jak už jsem psal, to znamená, že své nepříjemné pocity nesmíte odsouvat, ale postavit se jim čelem a prožít je. Naplno.

Pokud máte nějakého svého obchodního poradce, kterého si vážíte a obdivujete jej, zkuste jeden den obchodovat jako on.

 

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

Vaše komentáře: