Jděte za štěstím

Psychická pohoda je složena z radosti a spokojenosti. Tyto dvě složky pak vedou k trvalému pocitu štěstí. Pokud docílíte úspěšného obchodu, podle svých obchodních pravidel, pocítíte štěstí, jakého rozhodně nepocítíte, pokud vyděláte na náhodném obchodu, o kterém jste nepřemýšleli.

Hrdost, nikoliv ve smyslu samolibé arogance, ale jako přesvědčení o správnosti volby, je důležitým prvkem štěstí v aristotelovském smyslu.

Většina obchodníků na burze nepozná ten pocit hlubokého vnitřního uspokojení a radosti. Mnoho obchodníků se s trhy pere. To je špatně. Pak jsou otrávení, ikdyž je obchod ziskovým. Takto si nebudují žádnou kariéru. Šťastný obchodník je ponořený do obchodování a zažívá pocit naplnění, ikdyž jsou trhy zavřené. Rád zkoumá trhy.

Pokud netrávíte s trhy minimálně stejný čas mimo obchodní hodiny jako v obchodní seanci, pravděpodobně pro vás není obchodování vášní.

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

Vaše komentáře: