Přemístěte své negativní vzorce myšlení

Přemístění je psychologická technika, která vyjímá problémový vzorec a umísťuje jej do jiného kontextu. Často se za našimi slabostmi skrývá síla, která nám umožní přistupovat k problémovým vzorcům novým způsobem.

Přemístění také často změní negativní motivaci v pozitivní. Nejvíce negativní vzorce myšlení vycházejí z nějaké pozitivní pohnutky. Když tuto pohnutku najdeme a zjistíme, jak ji splnit, posílí to náš rozvoj.

Když spatříte své problémy v jiném světle, můžete na ně jinak zareagovat. Nové podněty jsou základem všech snah o změnu. Přemístění může znamenat také to, že pokud ztrácíme peníze v chopu, zvětšeme stoplosy tím, že snížíme objem obchodu.

Když své myšlenky přeformulujete na dialogy, spatříme své myšlení v novém světle. Mnohdy naše obchodování nenarušuje jen obsah naší samomluvy, ale také její tón.

 

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

Vaše komentáře: