Proměňte stres v pohodu

Na zvládání potíží neexistuje jedna nejefektivnější metoda. Agresivní obchodníci ve ztrátovém období začínají obchodovat s větším počtem kontraktů. Vystavují se tak maximalnímu riziku právě v okamžiku, kdy trhy vnímají nejhůře. To je v podstatě cesta do pekel!

V knize je uveden další check list, který by měl pomoci k organizování metody na zvládání problémů při obchodování. Nezbytnou součástí zvládání problémů je akce a reakce. Pro některé typy lidí je důležitá okamžitá akce a řešení problémů. Jiní lidé naopak od problému poodstoupí, zasadí věci do správného kontextu, a vše si promyslí.

Jestliže jasně rozlišíte své nejlepší a nejhorší metody řešení problémů a situace, kdy jste potíže při obchodování zvládli nejlépe a nejhůře, odhalíte způsob, jak vyvážit pohodu a kritické chvíle.

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

Vaše komentáře: