Veďte si psychologický deník

Psychologický deník by vás měl naučit rozeznávat vaše vzorce chování, vzorce emocionální a vzorce kognitivní. Špatné vzorce chování většinou začínají přizpůsobením se problémovým situacím.

Brett má tento deník rozdělen na tři sloupce:

  • 1. sloupec obsahuje popis konkrétní situace v trhu
  • 2. sloupec obsahuje myšlenky, pocity a akce, kterou v souvislosti se situací v trhu provedl
  • 3. sloupec obsahuje jaké následky měly jeho vzorce chování

Pomocí prvního a druhého sloupce se dokážeme naučit trhy více vnímat. Třetí sloupec zdůrazní negativní následky našich vzorců chování. Když si propojíme špatné vzorce chování s negativními následky, tak budeme motivování vzorce chování změnit. Psychologický deník je nástroj, kterým budete rozvíjet svůj pohled do svého nitra. Po několika záznamech budete schopni rozeznávat, co a kdy děláte, jak jednáte. Plus je také to, že se začnete více pozorovat a rozvíjíte tak vzorce vašeho chování, což může pomoci v obchodování, ale také v osobním životě.

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

Vaše komentáře: