Co způsobuje strach, který ovlivňuje naše obchodní rozhodnutí?

Nedokážete vytrvat v dobrém obchodě až do vašeho výstupního signálu? Vstupujete do obchodů, které absolutně odporují vašim pravidlům? Nejste ochotni ukončit obchod na stanoveném stop-loss?

Troufám si tvrdit, že každý obchodník si ve svých začátcích projde předchozími třemi kroky. Behaviorální finančnictví a neuroekonomie zjistily, jak emoce ovlivňují finanční rozhodování.

Na trhu se může stát nějaká událost a jestliže ji chápeme jako hrozbu, tak to v nás vyvolá negativní emoce. Jako hrozba pro můj cíl můžou být i pomalé trhy. Hlavně tehdy, když den začnu s tím, že si řeknu, že vydělám několik stovek dolarů. Pomalý trh v nás může vyvolat úzkost a přeobchodování! Když budete negativně reagovat na nějakou situaci v trhu, zeptejte se sami sebe, proč tuto situaci vnímáte jako hrozbu.

Veďte si speciální deník pro pocity a vnímání! O tomto deníku napíšu pár řádků příště.

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

Vaše komentáře: