Zjistěte, co vás stojí a co vám přináší vaše vzorce chování

Pokud známe určitý vzorec chování, ještě to neznamená, že máme chuť tento vzorec trvale změnit. Vědět, co je potřeba udělat, a doopravdy to uskutečnit jsou dvě rozdílné věci. Pokud jste svým vlastním rádcem, budete muset nalézt motivaci ke změně.

Taky se říká “Dokud to funguje, nic s tím nedělej.” Pokud se tím budete řídit, nebudete vědět co dělat, až dojde skutečně k problémům. Když vám jde obchodování dobře, je to přesně ta chvíle, kdy je třeba plně si uvědomit své silné stránky a na nich dále pracovat a rozvíjet je. Vytěžte z toho maximum.

Snaha o zlepšení je něco jiného než touha po penězích a vyskytuje se mnohem vzácněji.

Psaní deníku neslouží jen k poznání vás samých. Jde také o duševní cvičení. Pomáhá znovu si navodit bolest z nejhorších obchodů a slíbit si, že se nic podobného už nebude opakovat. Úsilí o změnu selhává tehdy, když si začneme tolerovat výjimky a dovolíme si vracet se ke starým způsobům myšlení. Automaticky tak přijmeme staré, negativní vzorce chování.

Tím, že si vedete deník, chce to změnit i svůj postoj k věci. Ne jenom mechanicky si zapisovat poznámky.

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

Vaše komentáře: