Budujte svou konzistentnost obchodováním podle pravidel

Jedním z hlavních cílů tréninku sebe sama je proměnit pozitivní vzorce chování ve zvyk. To je naprosto zásadní – chcete dělat správné věci automaticky.

Pravidla tvoří spojnici mezi novými vzorci chování a zvykem. Pravidla jsou podněty, které nás stimulují. Nutí nás dělat to, co je správné, i když se nám zrovna nechce jednat ve svém nejlepším zájmu či zájmu druhých. Společenská pravidla dodržujeme bez přemýšlení. To je také cílem pro obchodní pravidla.

Obchodování je obtížné, protože normální lidské reakce nám jen zřídka vydělávají peníze. Pravidla pomáhají v konzistentním obchodování. Pravidla nesestavujte jen letmo, ale sestavte je tak, aby naplno využívaly vašich výhod. Je dobré vědět, co se stane, když pravidlo porušíme a také je dobré vědět, co se stane, když pravidlo dodržíme. S pravidly se emocionálně spojte. Vybavujte si situace, kdy jste podle pravidla obchodovali nebo jste jej porušili.

Pravidla by měla obsahovat slova “musím” a ne jen “měl bych”. Nemůžete dodržovat pravidla, která jste pořádně nezformulovali.

Jaká pravidla se můžete pokusit zformulovat naleznete v knize ve čtvrté kapitole.

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

 

Vaše komentáře: