Maximalizujte svou sebedůvěru a držte se svých obchodů

V ideálním případě je stoploss bod, který říká, že naše počáteční myšlenka nevyšla. Ztráta je přirozenou součástí hry. Mnohem težší je dosahovat profit targetu. Obchodníci často předčasně uzavírají ziskové obchody.

Důvodem může být, že si své profit targety určujeme špatně. Musíme brát v úvahu volatilitu trhu a různé S/R úrovně. Je mnohem snažší vydržet v obchodu, když před sebou máme jasný cíl. Pokud vybíráme zisk dříve, děláme to pro klid duše a ne pro celkový zisk. Neřídíme tak náš obchod, ale pouze nače myšlenky a pocity. Vydržet v ziskovém obchodě obvykle vyžaduje více důvěry než do něj vstoupit. Velkou část sebedůvěry tvoří pevná víra.

Nevíte jak začít? Začněte malými změnami. Když chcete obchod předčasně ukončit, neukončujte celý objem, ale nechte část běžet. Pokud dojde k Vašemu profit targetu, zažijete jisté pocity naplnění popisované dříve. Příště zkuste nechat běžet k profit targetu větší část.

Sebedůvěra nevychází jen z toho, jak myslíte, ale také z toho, jak se chováte.

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

Vaše komentáře: