Strach ze špatné výkonnosti – nejčastější problém obchodníků

Když začneme o svém výkonu přemýšlet, tak jej často nabouráme. Je to jako ve škole. Jestliže se nějaké testu začneme příliš bát, je větší pravděpodobnost, že během jeho psaní “dostaneme okno”. Musíme se soustředit na samotný proces k dosažení výsledku.

Obchodník může být vystavován obrovskému tlaku na to, aby vydělával peníze. To může způsobit, že začne předčasně ukončovat ziskové pozice. Když obchodníci vydělávají peníze, tak mají ze sebe úžasný pocit a těší se na budoucnost. Jestliže obchodníci chytí šňůru ztrátových obchodů, tak jsou nimi úplně pohlcení.

Proto znovu opakuji, nepřemýšlejte o svém výkonu negativně, ale ani pozitivně. Soustřeďte se na práci. Výsledky se dostaví samy. Každá ztráta má svůj důvod. Je potřeba se z této ztráty poučit. Budeme pak silnější. Strach ze špatného výkonu se vytratí, jakmile pro nás bude normální chybovat.

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

Vaše komentáře: