Zjistěte své možnosti

Naše chování je převážně tvořeno pouhými reakcemi na určité situace. Když jsem zde zmiňoval kognitivní přístup, tak šlo o trénink, kdy jsme se snažili změnit uvažování obchodníků. U behaviorálního přístupu se budeme snažit odnaučit se spojitosti, které vedou k negativním důsledkům a vytvoříme nové, pružnější vazby.

Těmto spojitostem říkejme behaviorální vzorec. Ten se učíme opakováním a zbavíme se jej tak, že jej přestaneme posilovat. Destruktivní způsoby chování v trzích jsou výsledky snahy předejít bolesti. Nedívejte se na své obchodní problémy jako na něco nesmyslného. To všechno jsou naučené vzorce, které podporují něco pozitivního, co jimi získáváte, nebo něco negativního, čemu se s jejich pomocí vyhýbáte.

Zkrátka, behaviorální trénink znamená upevňovat správné chování a přestat posilovat to špatné.

 

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

Vaše komentáře: