Lék na špatné obchodní předpoklady

Naše pocity určují to, co čekáme od života. Ten, kdo očekává dobré věci, bývá optimistický a energický. Naopak ten, kdo očekává negativní věci, bývá úzkostlivý. Když očekáváme neúspěch, ztratíme odvahu a upadneme do deprese. Budeme-li očekávat dokonalost, realita nás bude zklamávat. Emoce jsou ukazatelem toho, jak se daří dosáhnout očekávání.

Tyto očekávání se řadí mezi největší nepřítele obchodníka:

  • Dobrý den je ziskový denChyba. Dobrý den je, když dokážeme dodržovat obchodní pravidla.
  • Pilněji pracovat znamená obchodovat častějiNesmysl. Hrozí přeobchodování a odevzdání zisků.
  • Úspěch znamená uživit se obchodováním – Zaručeně povede k frustraci a ztrátě odvahy.

Je fajn si vaše očekávání sepsat do vašeho deníku. Tyto očekávání rozdělte do několika kategorií. Například je rozdělte na krátkodobá a dlouhodobá. Sledujte svůj postup.

Své cíle mějte realistické. Cíl by měl být náročný, aby nás posunul v před, ale zároveň by měl být dosažitelný. Sám si píšu denní, týdenní, měsíční a roční očekávání. Je super se ohlédnout zpět a pochválit se!

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

Vaše komentáře: