Hledejte správná zrcadla

Většina naší sebeúcty pramení z nalézání správných zrcadel. Naše sebevědomí se rodí už z rozhovoru v dětství. Proto jsou škodlivé narušené vztahy rodičů.

Když děláme něco, co nemáme rádi, obvykle nás to frustruje a výsledek neodpovídá námaze.

Když děláme něco, co máme rádi, obvykle nás to těší a zvyšuje to sebedůvěru.

Proto do svého deníku nepišme jen věci, které se nám nepovedly – pište tam i to co se povedlo, abychom z toho měli radost – abychom se tak dívali do správného zrcadla a to nás posilovalo. !!!Kdybychom v deníku po sobě četli jen negativní věci, tak by to v nás vyvolávalo pocity neschopnosti a selhání!!!

Je potřeba si dávat stále nějaké cíle, které budeme plnit a mít z nich radost. Ale pozor. Malé cíle. A to i v případě, že se máme fajn. Ne jenom, když se nám nedaří.

A poslední věc, co chci zdůraznit je, že ztrátovým obchodům se vyhnout nemůžeme, ale nikdy by neměl přijít den, kdy se budeme cítit poraženi!

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

Vaše komentáře: