Řecko tématem č. 1, ale za rohem se potichu bortí Čína

Spousta lidí se nyní soustředí jen na dění okolo Řecka a jaký to bude mít dopad na evropskou ekonomiku. Vidíte ale, co se děje v Číně? Jen za poslední měsíc hlavní akciový index Shanghai Composite klesnul o více než 66 % svého maximálního letošního nárůstu.

Z technického hlediska vidím jako možný jen odraz od maxim z roku 2009, což je zároveň i 50 % retracement fibonacciho na předchozí LOW-HIGH.

Shanghai_07072015

Praská tak další bublina? Přeroste tato situace v globální krizi a na negativní vlně se povezeme i na ostatních světových trzích?

Když byl trh S&P500 na 2 122 bodech, tak jsem zveřejnil dlouho předem vypočítané fibonacciho úrovně, které počítaly s obratem na 2 135 b. Byl tento signál platný? Dosáhli jsme 2 134,76 b a od té doby klesáme. Aktuálně jsme na 2 060 bodech. Jednoduchou analýzu si můžete prohlédnout zde. Graf je interaktivní.

Než se na akciových indexech rozjedeme prudce na jih, zaměřil bych se na graf zlata. Předtím, než akcionáři začnou utíkat z akciového trhu a vkládat prostředky do zlata, bych si troufal tvrdit, že se zlato dostane k některému fibo retracementu, které jsem vyznačil v předchozí mini-analýze zlata.

.
Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže se chcete pobavit o tradingu a investicích, tak mi napište, nebo položte dotazy i ostatním v Trading fóru.

Všechny články ohledně investic na tomto webu:


Upozornění: Informace uvedené v tomto článku mají pouze informační charakter a nelze je považovat za investiční doporučení. . . Upozornění: Informace uvedené v tomto článku jsou pouze studijním materiálem a nelze je považovat za investiční doporučení.

.

Vaše komentáře: