Sledujte se pomocí obchodního deníku

Prvním krokem ke změně vzorců našeho jednání je jejich pozorování. Tyto vzorce můžeme sledovat například psaním obchodního deníku. Je třeba si záznamy psát ihned a nespoléhat se na naši paměť.

Příkladem selhání obchodníka je právě neschopnost trvale se pozorovat. Pro nejlepší obchodníky je hlavní motivací dokonalé ovládnutí sebe sama. Deník si můžete rozdělit na tři sloupce:

  • V prvním sloupci zaznamenávejte stručný popis obchodu. Čas vstupu, počet kontraktů atd.
  • V druhém sloupci krátce shrňte výsledek obchodu, čas výstupu, zisk/ztrátu atd.
  • A konečně v posledním sloupci uveďte cokoliv emotivního, co vás o obchodu napadne. Jak jste se během obchodu cítili atd. Napište dobré i špatné věci.

Pozor, abyste si zapisování a vyplňování jednotlivých sloupců příliš nezesložitili. To už je pak zaručený způsob, jak sabotovat své snahy, protože to nebudete zvládat.

Skutečná práce sledování sebe sama začíná až tehdy, kdy máte dostatek záznamů. Příště si tedy povíme o tom, jak vaše záznamy analyzovat.

BeTitanium.com

Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže chcete rozebrat svůj přístup k tradingu, tak mi napište, nebo se s ním svěřte i ostatním v Trading fóru.

 


Všechny články z rubriky Trading Coach:


Zdroj: Brett Steenbarger: Trading Coach. Centrum finančního vzdělávání, 2011. 326 s. ISBN 978-80-903874-6-1.

Web autora knihy: www.brettsteenbarger.com

 

Post navigation

Vaše komentáře: