Vyhlašuji válku finančním poradcům

Kdyby to šlo, tak bych všem finančním poradcům, co lanaří lidi do nejrůznějších podílových fondů, vyhlásil válku.

Jednotlivé instituce, pod kterými tito poradci pracují moc dobře známe. Jsou na každém rohu… Ať jsou klidně fin. poradci na nejrůznější zdravotní pojistky… ALE… Proč jsou nabízeny lidem spořicí a investiční produkty, které mají šílené vstupní poplatky skryty za velkým procentem výnosu? Finanční instituce, které nabízí nejrůznější spoření klamou lid. Doslova lžou!

Veškeré zhodnocení, kterého by lidé dosáhli, kdyby si fond řídili sami, odevzdají na poplatcích. Tyto poplatky si lidé neumí spočítat. Navíc se bojí, že by si takovou investici sami nedokázali řídit. Věřím ale, že současné mladší generace, které zvládnou Internet banking, tak zvládnou nakoupit i nějaké to ETF sami, přímo na sebe. A nebudou k tomu potřebovat nějaké prostředníky, kteří si za to veznou tučnou provizi.

Kdyby to šlo, rád bych dostal tyto věty všem finančně negramotným a zároveň těm, kteří si chcou pěkně spořit, nebo ukládat peníze na horší časy.

Můj časově nenáročný přístup k cestě za finanční nezávislostí jsem zmínil naposled. Pojmenoval jsem to jako Be Titanium Triple Way.

Když to shrnu, tak se jedná o :

  • nahrazení běžného spoření spořením s výnosem aspoň 8 procent ročně
  • nahrazení penzijního spoření (u mladších lidí) nebo podílových fondů investováním do ETF kopírujicí některé významné akciové indexy
  • naučení se opčního obchodování

Prosím, sdílejte to dál… Ať co nejméně lidí naletí rádoby fin. poradcům.

.
Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže se chcete pobavit o tradingu a investicích, tak mi napište, nebo položte dotazy i ostatním v Trading fóru.

Všechny články ohledně investic na tomto webu:


Upozornění: Informace uvedené v tomto článku mají pouze informační charakter a nelze je považovat za investiční doporučení. . .
Vaše komentáře: