Popření

Předevčírem jsem byl na úžasné přednášce mého mentora. Byl i pro začátečníky. Nechyběla ani zmínka o tomto známém obrázku zobrazujicí investiční cyklus.

Stages_of_a_bubble

Zdroj: http://marketpredict.com/articles/mp-bubblecycle.htm

Když se nad tím zamyslím, kde se asi zrovna nacházíme, tak jsme pravděpodobně v místech popření – označeném na obrázku jako Return to “normal”. Proto si do ETF na důchod už od července neodkládám plný budget na tuto investici, ale pouze jeho polovinu. K tomu jsem dospěl velice jednoduchou analýzou trhu pomocí Fibonacciho retracementů. Této metodě věřím a dává mi smysl. Mini analýzu jsem v květnu 2015 zveřejnil zde. Přiložený graf je interaktivní.

Že jsme v místech Return to “normal” se mi zdá i zdůvodu srovnání aktuálního vývoje grafu s rokem 2007-08, který jsem zde zveřejnil před několika týdny.

01032016_SP500

Až trhy spadnou, tak dokoupím za peníze, co jsem si pro případy propadu rezervoval. Správný okamžik nákupu mi prozradí vysoký VIX. Těžko říct, jestli srpnové a zvláště pak lednové propady se dají pokladát za osmiletou periodu krizí. Osobně si myslím, že pořádný sešup ještě příjde a na takovém S&P 500 bychom měli vidět návrat k hodnotě okolo 1600b.

Pokud se chcete dozvědět více o tomto způsobu investování, nahlédněte do těchto článků:

Snad Vám otevřou oči a nebudete cpát peníze do drahých fondů, kde zisk sežerou poplatky, které si většina lidí neumí ani spočítat.

.
Líbil se Vám tento článek? Předem děkuji za lajk nebo jeho sdílení. Pokud nechcete přijít o další články, které publikuji, lajkněte si komunitu Be Titanium na Facebooku. Jestliže se chcete pobavit o tradingu a investicích, tak mi napište, nebo položte dotazy i ostatním v Trading fóru.

Všechny články ohledně investic na tomto webu:


Upozornění: Informace uvedené v tomto článku mají pouze informační charakter a nelze je považovat za investiční doporučení. . .
Vaše komentáře: